Podsumowanie sezonu 2017

Podsumowanie sezonu 2017 na bazie w Regetowie

DSC 0296 KopiaTego roku sezon na bazie w Regetowie trwał 10 tygodni, od 2 lipca do 10 września.
Wygląda na to, że problem nieodoboru bazowych został zażegnany- wszystkie tygodniowe turnusy zostały obsadzone, a na brak chętnych nie można było narzekać.
Przeprowadziliśmy zaplanowane prace remontowe, zakupiliśmy brakujący sprzęt, udało się też zachować stabilnośc finansową na zadowalającym poziomie, mimo przywrócenia niektórych zniżek i ulg, z których zrezygnowano w poprzednim sezonie.
Sezon uznaję za udany, pamiętając jednak że ostateczna ocena należy do odwiedzących nas Gości :)

Statystyki

IMG 2417Wystartowaliśmy ze sprawnie działąjącą, pełną energii i  liczną ekipą rozbijającą,
która mimo ulewnego deszczu, jakim przywitał nas Beskid Niski przygotowała wszystko do nadchodzącego sezonu.
W rozbijaniu udział wzieli : Ewa Czupta, Zuzia Smoczyńska, Jurand Bednarek, Szymon Skórzewski, Adam Selewońko,Kasia Janiak, Misia Łukasiewicz,Michał Szymków, Ala Szymków. 

 

 

 

Od początku sezonu bazowi zmieniali się płynnie, przeważnie po 7 dniowych turnusach, ustalając między sobą daty zmian po wcześniejszym poinformowaniu osoby zarządzającej bazą. Łącznie bazę prowadziło 13 osób .
Wszyscy prowadzący wywiązali się ze swoich obowiązków najlepiej jak potrafili, bazowania można uznać za solidne i udane. Cześć bazowych zadeklarowała chęć ponownego podjęcia bazowania w przyszłym roku.
Bazujących i współbazujących było łącznie 13 osób, z czego 5 osób stanowili przewodnicy naszego Koła a 2 kursanci odbywający praktyki przewodnickie.
Bazę w sezonie 2017 prowadzili: Misia Łukasiewicz ( 6 dni), Melania Karaś- Tęcza (4 dni), Krzysztof (5 dni), Kama Wachnicka( 6 dni), Joanna Danak i Filip  Rożek (7 dni), Ala i Michał Szymków (14 i 8 dni), Ola Wróblewska i Ola (7dni), Patryk Król ( 7 dni), Adam Gełczewski ( 7 dni), Adam Selewońko ( 7 dni).

W ciągu dziesięciu tygodni działania bazy z noclegu skorzystało 626 osób, z czego 317 pozostało u nas tylko przez jedną noc.  Udzieliliśmy łącznie 1587 noclegów, co daje niezły wynik, zdecydowanie lepszy od roku poprzedniego oraz drugi w ogólnych statystykach ( od początku działania bazy).
Wśród Gości znaleźli się turyści indywidualni, wędrujący Głównym Szlakiem Beskidzkim i innymi szlakami ( i bezdrożami) Beskidu Niskiego, przewodnicy naszego Koła, miłośnicy sportów rowerowych oraz konnych przejażdżek, 5 obozów wędrownych , z czego jeden prowadzony przez naszą przewodniczkę Anię Trochimiuk, znakarze słupków granicznych z Rzeszowa, dwa przejścia szkoleniowe kursów przewodnickich SKPB Katowice i SKPB Rzeszów, turyści zdobywający Koronę Gór Polskich, trasa weekendowa naszego przewodnika Mateusza Trzcińskiego oraz liczne rodziny z dziećmi i psami ;)

DSC 0411Jak zawsze dostępne były koszulki bazowe, z nowym , tegorocznym wzorem w wersjach
męskiej,damskiej oraz dziecięcej, 

w szerokiej gamie kolorów i licznych rozmiarach. 
Autorką grafiki jest Ula Reszczyńska. 

W sprawie wysyłki pozostałych koszulek pocztą proszę kontaktować się na adres mailowy podany w zakładce "kontakt".

 

 

 

 

 

21462663 1697850550234661 2745457476585339906 nZwijanie bazy odbyło się 9 i 10 września. Prace koordynowała Magda Badowska, w zwijaniu uczestniczyli: 
Magda Kowalska, Jacek Żyła, Maciek Bieniek, Bolek Muzalewski,Adam Selewońko oraz Agata i Bartek Toporowscy.
Tym razem pogoda dopisała, wszystkie sprzęty zostały zabezpieczone do przechowania, koce, pokrowce, materace i hamaki pojechały do Warszawy, gdzie zostały wyprane i zreperowane.  

 

Prace przeprowdzone na bazie:

W tym roku przeprowadziliśmy szereg prac remontowych , konstrukcyjnych i innych, z których najważniejsze to:

- sprzątanie przed sezonem- wynoszenie śmieci, odtworzenie miejsca ogniskowego po zimie
- zakup nowego, ośmioosobowego namiotu bazowego
-przygotowanie projektu i produkcja koszulek na sezon 2017
- naprawa niektórych ławek i jednego ze stołów 
- przygotowanie terenu bazy pod rozbijanie namiotów 
- naprawa i ulepszenie pryszniców konewkowych 
- zabezpieczenie wiaty przed przeciekaniem ( drobne naprawy dachu w  trakcie sezonu polegające na lepieniu starej papy )
-naprawa kompostownika 
-zaopatrzenie bazy w drewno na sezon 
- budowa schodów do strumienia na tyłach bazy ( zapobieganie upadkom i ześlizgiwaniu się ze zbocza, poprawa dostępu do strumienia w lubianym prez turystów miejscu)
-wyrównanie części terenu bazy poprzez wyłożenie powierzchni drobnymi kamieniami, co rozwiązało problem pojawiania się obfitego błota w trakcie i po opadach deszczu, przez co poprawiło komfort poruszania się po terenie bazy ( praca wykonana przy dużym udziale dzieci nocujących na bazie w terminie od 1 do 14 sierpnia, dziękujemy :) )
- pranie hamaków , pokrowców na materace i kocy ( dziękuję za pomoc Magdzie Badowskiej, Grzesiowi JEA ! Zającowi i Marcinowi Warpasowi) 

Największym wyzwaniem sezonu był jednak remont dachu na naszej wiacie. Bieżące naprawy podczas sezonu nie mogły powstrzymać procesu niszczenia starej papy, a co za tym idzie przeciekania jej na deski wiaty. Zaistniała więc konieczność zorganizowania weekendu remontowego, który odbył się w połowie października. W wyniku pełnej zaangażowania pracy grupy ochotników położono na dachu nową papę wierzchniego krycia zgrzewaną termicznie przeciwdziałającą przeciekaniu dachu i niszczeniu konstrukcji wiaty oraz wybudowano schody do strumienia. 
W pracach udział wzięli: Stasiek Sobociński, Jacek Czaplicki, Tomasz Dryk, Ania Zając,Monika Klocek, Ala Szymków. Pracą koncepcyjną wspierali nas Natan Wiśniewski i nasz niezastąpiony sąsiad Jacek. 


Bardzo dziękuję wszystkim którzy w tym roku włączyli się w prace na bazie, zarówno osobom rozbijającym, zwijającym jak i uczestniczącym w remontach, licznym bazowym dzięki którym nasz obiekt staje się miejscem przyjaznym przybywającym do nas turystom, gościom w dużej mierze tworzącym atmosferę bazy , osobom przekazującym datki w czasie trwania sezonu oraz jak zawsze, sąsiadowi Jackowi. 

Dziękuję też tym, którzy wspierali mnie doświadczeniem i dobrą radą w tym niełatwym, bo pierwszym dla mnie w nowej roli sezonie.

Serdecznie zapraszam za rok 

Ala Szymków