Kurs Przewodnicki 2006/2007

Zostań przewodnikiem górskim! Kolejny Kurs Przewodnicki SKPB Warszawa rozpocznie się już w październiku 2006 roku.
Nasze szkolenie uczy jak poradzić sobie w górach i przygotowuje do egzaminu państwowego na przewodnika beskidzkiego.

Szczegóły dotyczące inauguracji kursu znajdziesz tu na początku września, ale już możesz rezerwować w kalendarzu 10 października, bo wtedy odbędzie się pierwszy wykład (a kolejne w następne wtorki).
NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE O KURSIE PRZEWODNICKIM 2006/2007 ZNAJDZIESZ ZAWSZE W ZAKŁADCE "Strefa Kursu"
KURS W WIELKIM SKRÓCIE

Co to jest kurs przewodnicki?
Kurs Przewodnicki SKPB Warszawa, to impreza dla tych, którzy pragną zgłębiać tajemnicę gór, przypiąć do piersi małą trójkątną blachę przewodnicką i prowadzić innych w góry.

Szkolenie rozpoczyna się w na początku października, a kończy w listopadzie następnego roku. Umożliwia poznanie gór od trochę innej strony i jednocześnie uczy postępowania w trudnych sytuacjach na szlaku. Jest praktycznym oraz teoretycznym przygotowaniem do pełnienia funkcji przewodnika górskiego.

Kurs składa się z: cotygodniowych wykładów (w 2006 roku we wtorki), górskich wyjazdów weekendowych (kilka w roku) oraz 3 dłuższych wyjazdów (zmiowego, wiosennego i letniego). Ostatni z nich tzw. przejście letnie jest jednocześnie praktycznym egzaminem do SKPB.
W czasie wyjazdów w góry kursanci uczą się m.in. poruszania poza szlakami przy użyciu mapy i kompasu, sposobów radzenia sobie w nieprzewidzianych sytuacjach, organizacji wypraw dalekich, topografii, pierwszej pomocy, histoii terenu uprawnień etc.

Zobacz jak wygląda pierwszy egzamin, który muszą przejść przyszli przewodnicy - GALERIA z wiosennego przejścia przewodnickiego kursu 2005/2006

Po ukończeniu kurs jego uczestnicy przystępują do egzaminu państwowego na przewodnika górskiego po Beskidach. Na początek zdobwa się uprawnienia przewodnickie do prowadzenia po Beskidach Wschodnich ( Bieszczady i Beskid Niski), potem można zostać przewodnikiem po kolejnych pasmach gór.


Tags: