Ulotka sprzętowa

Cieszymy się, że wybierasz się z nami na wycieczkę zapoznawczą. Mamy nadzieję, że spodoba Ci się nasz styl uprawiania turystyki i - poza zdobywaniem wiedzy oraz umiejętności - będziesz się po prostu dobrze bawić.
Przed wyjazdem na zapoznanie dostaniesz listę sprzętu osobistego obowiązkowego do zabrania.
Jeśli zdecydujesz się na kurs, to taki ekwipunek będziesz zabierać na każdą kolejną wycieczkę kursową. W zależności od jej charakteru czy warunków pogodowych, lista sprzętu może być lekko modyfikowana.

Nie wszystkie produkty dostępne na rynku sprawdzą się na kursie SKPB i warto o tym wiedzieć przed wybraniem się na zakupy. Ze względu na ogromny wybór akcesoriów turystycznych, część tej listy postanowiliśmy uszczegółowić. Poniższa mini ściągawka pomoże Ci wybrać rzeczy, których używamy na kursie, a których zakup lub pożyczenie planujesz:

  • kompas – ma być płaski i kompaktowy (dł. do 10 cm). Musi mieć: sznurek, linijkę, obrotową tarczę do ustalania azymutu i przezroczystą tackę. Nie busola, nie w zegarku, nie w komórce.

  • czołówka – latarka z możliwością noszenia na głowie, na wymienne baterie, źródło światła - diody, mocny i oszczędny tryb pracy.

  • mapy – zazwyczaj wyd. Compass w skali 1:50000. Koszulka, czy mapnik nie uchronią mapy przed zniszczeniem (!), dlatego zawsze oklejaj mapę przezroczystą taśmą lub ją zalaminuj.

  • termos – stalowy (bez szklanych elementów), szczelny i trzymający temperaturę, pojemność 1l ew. 0,75l. Nie obiadowy, tylko do herbaty. Nie dzbanek, nie kubek termiczny.

  • menażka z pokrywką – tytanowa, stalowa lub aluminiowa z pokrywką. Uwaga! Uchwyty/rączki plastikowe i aluminiowe topią się od żaru! Może przydać się chwytak.

  • kubek – trwały, najlepiej zwykły stalowy. Nie termiczny. Pojemność 0,4-0,5l, będzie idealna.

  • nóż – ostry, stalowe ostrze, dł. do 10 cm, głównie do krojenia, nie porcelanowy.

  • linka – 3-4 mm średnicy, dł. 5-10 m, ew. parakord. Musi być mocna - nie sznurek konopny/pakowy/do bielizny! Możesz ją kupić na metry w sklepie budowlanym, żeglarskim, turystycznym.

  • świeczka – zwykła, prosta świeca, nie tealight, nie cyferka urodzinowa, nie znicz.

Jeżeli zastanawiasz się pomiędzy 2 wariantami jakiegoś sprzętu - wybierz ten, który jest lżejszy.

To nie jest pełna lista sprzętu, tylko wybór najważniejszych elementów, których będziesz używać na wyjazdach kursowych. Tutaj możesz przeczytać o innych elementach wyposażenia: http://www.skpb.waw.pl/wyjazdy/porady-sprzetowe.html

Pamiętaj, aby zawsze sprawdzać listę rzeczy do zabrania przed każdą wycieczką kursową!

Tags: