W stronę Czarnohory - 23-26.06.2011

Ukraina

Na czerwcowy długi weekend zapraszam na wędrówkę pasmem Czarnohory. Zaczniemy od wejścia na szczyt Pop Iwana, gdzie spędzimy noc w ruinach obserwatorium astronomicznego. Następnie czeka nas przejście wzdłuż przedwojennych polsko-czechosłowackich słupków granicznych na Howerlę 2061 m. - najwyższy szczyt Czarnohory i całej Ukrainy. Wycieczkę zakończymy na Zakarpaciu w miejscowości Jasinia. W przypadku niesprzyjających warunków pogodowych możliwa jest modyfikacja trasy.

 

Gotujemy na ognisku/maszynkach, śpimy w namiotach. Jeśli nie posiadasz namiotu to zostaniesz dołączony/a do kogoś kto ma wolne miejsca (jeśli oczywiście będą).

Należy wziąć ze sobą: śpiwór, karimatę, namiot (jeśli się zadeklaruje jego posiadanie), buty zakrywające kostkę, kurtkę od deszczu i wiatru, ciepły polar, czapkę i rękawiczki, kubek, menażkę, termos, latarkę, dowód osobisty i paszport ważny jeszcze co najmniej 3 miesiące (obowiązkowo!).

Ze względu na konieczność wcześniejszego zakupu biletów, proszę o zapisy do końca maja.

Miejsce: Czarnohora, Ukraina
Prowadzący: Stasiek Szloser Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Termin: 23-26.06.2011
Wyjazd: 22.06. godz. 17:10 autobusem do Iwano-Frankiwska (d. Stanisławów) z dworca autobusowego W-wa Zachodnia
Powrót: 27.06. ok. godz. 6-7 rano (w zależności od czasu odprawy na granicy)
Liczba miejsc: 10 osób pełnoletnich
Koszt: 200 PLN + 50 Euro; zawiera - przejazdy, wyżywienie i ubezpieczenie

 

Zapraszam

Stasiek

Tags: