14 - dniowy wyjazd namiotowy do Kazachstanu - Bezkresne stepy, dzikie góry i Wolni Ludzie - BRAK MIEJSC!

Zapraszamy Was na wyjątkową przygodę do Kazachstanu! 

Wielkie Jezioro Ałmatyńskie. Śniegu nie będzie w czasie wyjazdu.

 

Wyobraźcie sobie niebo na stepach i pustyniach, z dala od miast, gdzie będziemy rozbijać namioty. A potem poranek w kompletnej ciszy, przeciętej czasami stukotem kopyt koni Wolnych Ludzi, jak zwykli nazywać się Kazachowie. Albo wędrówkę po niebiańskich górach Tienszanu, poprzecinanych kanionami i rzekami, zanurzanie nóg w turkusowych jeziorach skrytych pomiędzy lasami oraz w lasach skrytych w podwodnym świecie. Czy też uczestniczenie w unikalnym koncercie przygotowanym przez Śpiewającą Wydmę, która w zależności od pogody zmienia orkiestrę i instrumenty.
To będzie prawdziwa przyrodnicza eksplozja, a oczy wielokrotnie przecierać będziemy z zachwytu!

 

 

Główne punkty programu:

  • Ałmaty – największe miasto i dawna stolica Kazachstanu.
  • Jezioro Kolsai i Kaindy – górskie jeziora, z zatopionym podwodnym lasem, którego wierzchołki wystają ponad taflę turkusowej wody. Możliwość morsowania (woda nawet latem nie przekracza 6 stopni).
  • Kanion Szaryński – głęboki kanion, ze stromymi, 300-metrowymi ścianami i skałami o tak fantazyjnych kształtach, że zyskały miano Doliny Zamków.
  • Park Narodowy Ałtynemel – park wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, pustynny i półpustynny teren, porośnięty m.in. saksaułami, oliwnikami, różami, otoczony ośnieżonymi szczytami. W parku można natrafić na wiele gatunków zwierząt m.in. gazele, koziorożce, owce ałtajskie (największe dzikie owce na świecie).
  • Śpiewająca wydma – na którą wejdziemy, by podziwiać niesamowite panoramy, ale której przede wszystkim posłuchamy! Wydma bowiem w zależności od pogody wydaje różne melodyjne dźwięki.
  • Trekking w górach Tienszan, w paśmie górskim Ałatau Zalijski – na granicy Kirgistanu i Kazachstanu. Kilkudniowy, z plecakami, ze spaniem pod namiotami, gotowaniem na ogniskach i kuchenkach turystycznych. Najwyższy punkt osiągniemy na Przełęczy Turystów na wys. 3950 m.
  • Jezioro Ałmatyńskie (Big Ałmaty Lake) – nazywane lazurową perłą Kazachstanu, którego woda w zależności od pory roku zmienia kolor, malownicze miejsce otoczone 4-tysięcznymi szczytami.
  • Kontakt z lokalną społecznością, próbowanie tradycyjnych kazachskich potraw.

 

Charakter wyjazdu:

Wędrowny, turystyczno-górski, z plecakami. Noclegi w namiotach, jurtach, u lokalnych gospodarzy.

 

Termin:

15.08.2024 - 30.08.2024 r.
Proponujemy wylot 15.08 z Warszawy, powrót 30.08 do Warszawy.

 

Cena:

4 000 PLN + koszt biletu lotniczego (ok. 3 000 PLN) + 50 USD rezerwy w gotówce
Cena zawiera:
- noclegi,
- wyżywienie,
- wejścia do parków,
- transport na miejscu.
Cena nie zawiera:
- ceny biletów (ok. 3 000 PLN),
- ubezpieczenia.

 

Dla kogo:

Trasy górskie o średnim stopniu trudności, dostępne dla każdego górskiego piechura z dobrą kondycją (średnio będziemy pokonywać 23 GOT, z plecakami około 17 kg), któremu nie przeszkadza brak luksusów (noclegi głównie w namiotach). Będziemy wędrować na wysokościach 2-3 tys. m n.p.m., ale trzeba pamiętać że podczas trekkingu osiągniemy blisko 4 tys. m n.p.m., co może wiązać się z dolegliwościami związanymi z wysokością.


Opcjonalnie:
Chętni mogą wydłużyć wyjazd o pobyt w Stambule, loty do Polski zwykle odbywają się z przesiadką w tym mieście. Zwiedzanie na własną rękę, ale możemy zorganizować wspólny nocleg.

 

Dodatkowe informacje:

Szczegółowy program oraz listę rzeczy do zabrania prześlemy bezpośrednio zainteresowanym.
Wypełnienie ankiety nie jest równoznaczne z wpisaniem na listę uczestników, ze względu na wymagający charakter wyjazdu zastrzegamy sobie możliwość doboru uczestników.
Masz dodatkowe pytania? Skontaktuj się z nami, a postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości.
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

To jak? Jedziesz z nami?

Altyn_Emel
BRAK MIEJSC!
Prowadzący:
Kalina Poncyliusz, Kasia Chyrowicz, Hubert Rachubiński, Ala Rachubińska.

KasiaKalina  HiA nG

 

Zgłoszenie się na wyjazd lub udział w wyjeździe jest jednoznaczne z oświadczeniem o zapoznaniu i akceptacji Regulaminu wyjazdów organizowanych przez SKPB Warszawa, dostępnym na stronie internetowej SKPB Warszawa www.skpb.waw.pl


Źródło 1: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Big_Almaty_Lake_(48891291718).jpg
Źródło2: https://commons.m.wikimedia.org/wiki/File:%D0%9F%D0%BE%D0%BF%D1%83%D0%BB%D1%8F%D1%80%D0%BD%D0%B0%D1%8F_%D1 %82%D1%83%D1%80% D0 %B8%D1%81%D1%82%D0%B8%D1%87%D0%B5%D1%81%D0%BA%D0%B0%D1%8F_% D1%82%D0%BE%D1%87%D0%BA%D0%B0_%D0%BE%D0%B1%D0%B7%D0%BE%D1%80 %D0%B0_%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D1%8C%D0%BE%D0%BD%D0%B0_%D0%A7%D0%B0%D1%80%D1%8B%D0%BD_(1).jpg
Źródło 3: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:%D0%9A%D0%B0%D0%B8%D0%BD%D0%B4%D1%8B.jpg
Źródło 4: https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/4b/Altyn_Emel_2020_4.jpg
Fot.: 5: Szymon Kosmala