2-dniowy wyjazd chatkowy w Beskid Żywiecki - "Wokół Babiej Góry"

 IMG 6836Zapraszamy do wędrówki po urokliwych pasmach Beskidu Żywieckiego przylegających do Babiej Góry. W planie mamy rozległe panoramy, ciekawe miejsca i przytulny nocleg w warunkach schroniskowych. Przy odrobinie szczęścia spróbujemy prawdziwego, świeżego oscypka i napijemy się żyntycy, a  dodatkowe atrakcje zapewni przejazd fragmentem historycznej linii Galicyjskiej Kolei Transwersalnej.

Kiedy:
29 - 30 czerwca
* wyjazd w późnym wieczorem w piątek (28.06)
* powrót koło północy w niedzielę (30.06)

Gdzie:
Pierwszego dnia będziemy wędrować po Paśmie Policy. Przy dobrej pogodzie zobaczymy Tatry i Orawę w całej okazałości. Odwiedzimy Schronisko PTTK na Hali Krupowej. Zdobędziemy szczyt Policy (1369 m) zaliczany do Diademu Polskich Gór. Dowiemy się, gdzie spadł samolot. Wdrapiemy się na wieżę widokową aby podziwiać Babią Górę i jej okolice z pewnej odległości.

Drugiego dnia udamy się w Pasmo Jałowieckie, przylegające do Babiej Góry od strony Północno-Zachodniej. Zdobędziemy najwyższe wzniesienie pasma - Jałowiec (1111 m), szczyt również należący do Diademu Polskich Gór. Sprawdzimy czy na Przełęczy Cichej jest cicho, a na koniec zejdziemy do Lachowic.

 IMG 9596

Dla kogo:
Wyjazd przeznaczony jest dla osób dorosłych, posiadających przynajmniej przeciętną kondycję. Trasa w sobotę ok. 18 km / 900 m przewyższenia / 26 GOT. Trasa w niedzielę ok. 15 km / 600 m przewyższenia / 20 GOT.

 

Szczegóły organizacyjne wyjazdu:


Termin: 29.06.2024 - 30.06.2024
Miejsce: Beskid Żywiecki
Wyjazd: Zbiórka w piątek (28.06) o godz. 22:20 w Warszawie na dworcu PKP Warszawa Gdańska
Powrót: W niedzielę (30.06), późnym wieczorem, około północy
Charakter wyjazdu: Wędrowny, nocleg z pościelą (nie zabieramy śpiworów) w obiekcie o standardzie schroniskowym w Zawoi
Wyżywienie: zapewniona obiadokolacja w sobotę oraz śniadanie w niedzielę, pozostałe wyżywienie we własnym zakresie
Planowana trasa: Sobota: Sidzina - Hala Krupowa - Okrąglica - Schronisko PTTK na Hali Krupowej - Polica - Mosorny Groń - Zawoja; Niedziela: Zawoja, Mylne Młaki - Przeł. Klekociny - Beskidek - Czerniawa Sucha - Jałowiec - Przeł. Cicha - Chatka Adamy - Lachowice; Pozostawiamy sobie prawo do zmian w przebiegu trasy w zależności od panujących warunków oraz kondycji grupy. Ostateczną decyzję o wyborze trasy podejmuje prowadzący.

Koszt: ok. 380 zł (studenci ze zniżką na przejazd pociągiem ok. 320 zł)
Składka obejmuje: przejazdy, nocleg z pościelą, obiadokolację w sobotę i śniadanie w niedzielę
Składka nie obejmuje: pozostałych kosztów żywienia na miejscu (przekąski, dwa obiady w schronisku / innym lokalu), ubezpieczenia. Prosimy o zabranie dodatkowo w gotówce około 100 zł na posiłki + 50 zł rezerwy. Zalecamy też wykupienie ubezpieczenia NNW na czas trwania wyjazdu we własnym zakresie.

ZapisyZAMKNIĘTE

Prowadzący: Szymon Kosmala i Hubert Rachubiński

Kontakt: ezszymon[maupa]gmail.com, hubert.rachubinski[maupa]gmail.com

IMG 2288gruzjaH smaller

 

Zgłoszenie się na wyjazd lub udział w wyjeździe jest jednoznaczne z oświadczeniem o zapoznaniu i akceptacji Regulaminu wyjazdów organizowanych przez SKPB Warszawa,
dostępnym na stronie internetowej SKPB Warszawa www.skpb.waw.pl.