XLV Złaz Kampinoski im. Andrzeja Harskiego - 15.XI.2009 w Truskawiu

Jesień w pełni, a jesienią nie ma to jak spacer po jesiennym lesie! W niedzielę 15 listopada nadarzy się ku temu wyśmienita okazja - przez Kampinos przemierzać będą trasy XLV Złazu Kampinoskiego SKPB. Zobacz mapkę oraz 6 tras!

 

Wszyscy spotkają się po południu w Truskawiu (polana Pociecha), aby posiedzieć przy ognisku, usmażyć kiełbaski, wypić herbatkę i pośpiewać przy dźwiękach gitary. Bliskość miejsca sprawia, że dojazd z miasta jest nad wyraz korzystny.

Koszt uczestnictwa w rajdzie: 10 PLN.  

 

Zapraszamy na trasy:

piesze:

rowerowe:

15 listopada około godziny 16 spotkamy się przy wspólnym ognisku. Jeżeli ktoś nie będzie mógł wybrać się na całodniowy spacer, gorąco zachęcam do przybycia na samo ześrodkowanie na Pociechę (na pociechę, że nie mógł pójść na całodniowy spacer!) Dojazd z metra Młociny, a dalej autobusem 708 lub autobusem 714 wprost z Górczewskiej (dojazd komunikacją zalecany), jest też możliwość dojazdu własnym autem. Miejsce spotkania przedstawia mapka (poniżej).

 

W ramach wpisowego zapewniamy:
- znaczek rajdowy
- gorącą herbatę
- kiełbaski przy ognisku
- miłą atmosferę i śpiewanki

Weźcie coś do siedzenia przy ognisku oraz kubki na herbę.

Uwaga: uczestnicy są zobowiązani do zapoznania się i przestrzegania regulaminu KPN oraz przepisów przeciwpożarowych obowiązujących na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego.

 

KONKURS! KONKURS! KONKURS!

Napisz relację, zrób zdjęcie, stwórz poemat! Czekają upominki. Już w najbliższą niedzielę spotkamy się na Złazie Kampinoskim im. Andrzeja Harskiego. Z tej okazji już w tej chwili ogłaszam konkurs na:

  • Relację ze Złazu
  • Zdjęcie
  • Wiersz o Złazie

Reguły:

- Styl relacji dowolny, powinna zawierać łosiowy fragment.
- Preferowany obiekt fotografii to kampinoski łoś, który widnieje w logo tegorocznego złazu. W przypadku braku łosiowej fotki oczywiście można będzie nadsyłać inne.
- Styl wiersza wzniosły lub humorystyczny. Z elementem łosia rzecz jasna.

Spośród prac nadesłanych w ciągu 2 tygodni od zakończenia złazu, specjalnie wytypowana komisja wybierze w każdej z kategorii najlepsze, których autorów nagrodzimy upominkami od HiMountain.

 

Jak trafić na polanę Pociecha?

 *Andrzej Jacek Harski - (zm.3.VII.1963) - przewodnik SKPB Warszawa (rocznik jeszcze nieblachowany 1959/60), studiował na Wydziale Elektrycznym Politechniki Warszawskiej. Razem z innymi członkami SKPB był wśród założycieli Koła PTTK nr 1 przy PW i Oddziału Międzyuczelnianego PTTK, w którym nasze Koło pozostaje do dziś. Działał na rzecz przewodnictwa studenckiego. Kierownik wielu imprez turytycznych i inicjator Złazu Kampinoskiego, który jest organizowany od 1960 roku. Zginął w wypadku.

Informacja z ?Zarysu Historii Oddziału Międzyuczelnianego PTTK 1960-1970?, Warszawa 1970.

 

Tags: