Image Slider - Połoniny 2019

  • 60. Studencki Rajd Połoniny 2019

4-dniowy wyjazd w Bieszczady "Bandą po bandzie!"

bieszczady1

 

Bieszczady2Pożegnanie lata, powitanie jesieni? Chęć odpoczynku na łonie natury czy zasmakowania przygody? Kończą się się studenckie wakacje i masz poczucie, że nadal czegoś Ci brakuje, że to ostatni moment żeby pojechać w góry? Czekałaś czy tam czekałaś aż skończy się sezon i góry opustoszeją? Od dawna marzysz o Bieszczadach i może właśnie teraz? Znasz już wszystkie rejony Bieszczadzkiego Parku Narodowego i nadal myślisz, że to nie to? Twoi znajomi nie jeżdżą w góry, a Ty szukasz dobrych ziomów do szwędania się po górskich ścieżkach? Chcesz po prostu spróbować jak to jest biwakować w górach? Już wiesz i to kochasz?

Każda okazja jest dobra żeby wybrać się w góry. Dlatego tym razem zapraszamy w Bieszczady te mniej oczywiste, i to na wyjazd nie byle jaki, bo wyjazd w ramach 60. Studenckiego Rajdu Połoniny!

Podczas wyjazdu spędzimy cztery dni tuż przy wschodniej granicy, poznając uroki wędrówki z plecakiem i namiotem, nocując w miejscach oddalonych od cywilizacji. Posiłki będziemy przygotowywać samodzielnie, a wieczorami będziemy oglądać gwiazdy siedząc przy ognisku.

Nasz wyjazd to też okazja do wzbogacenia wiedzy o terenie, po który będziemy się poruszać. A zobaczymy między innymi:

  • Wielki Europejski Dział Wodny,
  • jedną z najstarszych cerkwi w Bieszczadach,
  • tereny po rusińskich wioskach wyludnionych w ramach akcji Wisła,
  • pozostałości po architekturze przemysłowej regionu,
  • jedną z bieszczadzkich jaskiń, zagrodę pokazową żubrów,
  • i przede wszystkim spotkamy innych świetnych ludzi na ześrodkowaniu, które będzie miało miejsce w sobotę wieczorem w Dydiowej (nie wiesz, gdzie to jest? I dobrze!)

Data wyjazdu: 25 września (środa) - wyjazd w godzinach wieczornych, powrót do Warszawy w niedzielę, 29 września przed północą.

Trasa: Żłobek - pasmo Żukowa - Sokołowa Wola - Rosolin - Rosochate - Trochaniec - Smolnik nad Sanem - Połonińskie - Dydiowa - Muczne.

Noclegi: Nocujemy w namiotach, które nosimy ze sobą (jeśli nie masz namiotu, zorganizujemy dla Ciebie miejsce).

Koszt: ok. 350 zł

Zapisy: poprzez formularz.

Prowadzący:
Jarek Janusz: jarek.janusz[zwierzę]hotmail.com
Paweł Lustig: pawlustig.skpb[zwierzę]gmail.com
W przypadku pytań prosimy pisać na oba maile jednocześnie!

JJfoto   PLus kirgiz
Jarek Janusz Paweł Lustig (fot. Mister)

Oświadczenie o zapoznaniu się z regulaminem wyjazdów SKPB:
Oświadczam, że zapoznałam/-em się i akceptuję Regulamin wyjazdów organizowanych przez SKPB Warszawa, dostępny na stronie internetowej SKPB Warszawa.

Bieszczady3

Zdjęcia: archiwum własne.