Image SLider - Beskd Niski 2024

  • 58. Rajd Beskid Niski 2024

5-dniowy wyjazd rowerowy - Nakaz pedałowania!

 

Zapraszamy na wspólne majowe przemirzanie rowerem Ponidzia, Niziny Nadwiślańskiej, Pogórza Rożnowskiego i Beskidu Niskiego. Zwiedzimy Cisowsko Orłowiński Park Krajobrazowy, sprawdzimy, czy w Pacanowie kozy kują, obejrzymy malowaną wieś Zalipie, przejedziemy się Wiślaną Trasą Rowerową. Uratujemy honor Rajdu Beskid Niski będąc jedyną trasą rowerową. Dlatego w naszej prawilnej ekipie będzie obowiązywał nakaz pedałowania!

TERMINA: 1-5 maja (wyjazd we środę po południu, powrót w niedzielę w nocy)
* START: wtorek , dworzec PKP Warszawa Gdańska, ok. 16:00
* POWRÓT: niedziela, dworzec PKP Warszawa Gdańska, ok. północy
* patrz podpunkt TRASA

CHARAKTER WYJAZDU: rowerowy, namiotowy

KOSZT:  ok. 550zł w tym bilety pkp i wspólne posiłki, studenci ze zniżką PKP ok.470 zł

PROWADZĄCY: Izabela Zarzycka, Mateusz Piotrowski
 
ja rower

ZGŁOSZENIA: ZAPISY ZAKOŃCZONE

KONTAKT I PYTANIA:
Mateusz, mdkp88[małpa]gmail.com
Izabela, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

DLA KOGO: Dla lubiących podziwiać widoki z siodełka, którym nie straszna dzienna trasa 80-100km z sakwami (amerykańscy naukowcy obliczyli, że turysta rowerowy widzi około 400% widoków więcej, niż turysta pieszy!). Dla miłośników biwaków pod gwiazdami i obiadów z ogniska.

TRASA:
We środę po południu pojedziemy do Kielc pociagami KM oraz Regio(około 4h drogi).  Między środą a piątkiem będziemy jechać w kierunku Beskidu Niskiego.  W tych dniach będziemy robić solidne trasy(max. około 80-100km). W piątek i sobotę bardziej na czilu pojeździmy po Beskidzie Niskim. W sobotę po południu zameldujemy się na ześrodkowaniu rajdu. W niedzielę pojedziemy do Grybowa - dłuższą lub krótszą trasą zależnie od pogody, naszej ochoty i sił.

* jeśli uda nam się wynająć od PKP rajdowy wywagon powrotny relacji Grybów - Warszawa(pracujemy nad tym). Jeśli nie, rowery pojadą w Beskid Niski samochodem, a nasza trasa będzie oscylować bardziej w granicach Beskidu Niskiego i Pogórza Rożnowskiego
** prowadzący mogą zmienić przebieg trasy ze względu na pogodę, tempo grupy lub inne czynniki zewnętrzne
DJI 0666 1

Ponidzie fot. GdzieWyjechać.pl

Zalipie dzieciochatki

malowana wieś Zalipie fot. dzieciochatki.pl

pniewska

obiad z gara fot. archiwum własne


Zgłoszenie się na wyjazd lub udział w wyjeździe jest jednoznaczne z oświadczeniem o zapoznaniu i akceptacji Regulaminu wyjazdów organizowanych przez SKPB Warszawa, dostępnym na stronie internetowej SKPB Warszawa www.skpb.waw.pl