Image Slider - Połoniny 2016

  • Rajd Studencki Połoniny 2016
    Rajd Studencki Połoniny 2016

5-dniowy wyjazd w Bieszczady „To be(ar) or not to be(ar)”

pasmo graniczne 550

Miejsce:

Bieszczady

Charakter trasy:

Piesza, chatkowa.
W ramach Rajdu Połoniny 2016
"Szekspir chodzi mi po głowie"

Termin:
29.09 (czwartek) - 3.10.2016 (poniedziełek)
Uwaga! Istnieje możliwość wzięcia udziału w wyjeździe czterodniowym (bez poniedziałku)
Wyjazd: z Warszawy w nocy ze środy na czwartek (28/29.09.2016)
Powrót: do Warszawy w nocy z poniedziałku na wtorek około północy (3/4.10.2016)

Dla kogo:                                                                                                                                                                        (Pasmo graniczne- źródło)

dla dziewiątki szczęśliwców, którzy pierwsi zapiszą się na nasz wyjazd. Chatki, z których gościny będziemy korzystać to obiekty niewielkich rozmiarów - dzięki nim w doliny zejdziemy dopiero po ześrodkowaniu.

O wyjeździe:

Plan jest prosty. Policzyć jak najwięcej słupków podczas wędrówki przez najdziksze ostępy Bieszczadu, gdzie łatwiej spotkać niedźwiedzia niż człowieka. Przez pierwsze 3 dni napawać się będziemy ową dzikością, której towarzyszyć będzie czerwień połonin i niesamowity nastrój leśnych chatek, z których korzystać będziemy podczas noclegów.

Chodzimy ok. 20 kilometrów dziennie. Ciepłęj kąpieli nie zażyjemy przez dwa pierwsze dni. Niedogodności wynagrodzi nam wędrówka poprzez rzadko odwiedzane przez turystów partie gór. Śpimy, jak już było wspominane, w chatkach/wiatach, ostatni nocleg w bacówce w Jaworzcu. Posiłki gotujemy wspólnie na ognisku z wcześniej zakupionych produktów.

Powędrujemy szlakiem niebieskim tzw. granicznym od Ustrzyków Górnych aż do Balnicy, gdzie będzie miało miejsce ześrodkowanie Rajdu. Odwiedzimy "trójstyk granic" (polskiej, słowackiej i ukraińskiej), wejdziemy na Rabią Skałę (1169 m n.p.m.),  przyjrzymy się z bliska Sinym Wirom w ich przełomowym odcinku, odwiedzimy opuszczone wsi Zawój i Łuh. Być może uda nam się przejechać Kolejką Bieszczadzką, czyli przywróconą do życia wąskotorówką, która niegdyś woziła drewno a dziś już tylko turystów (kwestia w trakcie ustalania). A ostatniego dnia..

Emocji nie powinno zabraknąć :-)

czertez 550 jaworzec 550

(Chatka na przełęczy pod Czerteżem- źródło)                                                                  (Bacówka Jaworzec- źródło)

Trasa:

1 dzień (czwartek): Ustrzyki Górne - Wielka Rawka - Kremenaros (trójstyk granic) - Przełęcz pod Czerteżem.
2 dzień (piątek): Przełęcz pod Czerteżem - Riaba Skała - Okrąglik - Przełęcz nad Roztokami.
3 dzień (sobota): Przełęcz nad Roztokami - Stryb - Czerenin - Balnica.
4 dzień (niedziela): Łopienka - Zawój - Łuh - Bacówka w Jaworzcu.
5 dzień (poniedziałek): Bacówka - Cisna.

Trasa może ulec zmianom.

Koszt:

ok. 270 zł

Prowadzący:

Joanna Dobosz i Arek Smarż

Ekwipunek i jedzenie:

Weźcie czapki!!! Przydatny jest też ciepły śpiwór, noce o tej porze roku bywają już chłodne. Mocne, rozchodzone buty dodadzą uroku całej wyprawie. Jeżeli nic nie widać to chodzi się gorzej, dlatego też warto pomyśleć o latarce, szczególnie że dni mamy coraz to krótsze. Wyposażenie osobiste, ciepły polar - koniecznie, coś od deszczu - chociaż padało nie będzie, kubek, menażka i łyżka - ułatwiają spożywanie posiłków. Nie trzeba Wam chyba przypominać o skarpetach na zmianę, ale o rękawiczkach to pewnie tak! Przydatny bywa scyzoryk, apteczka i kawałek linki. Niektórzy korzystają też z kijków i stuptutów. Warto mieć także ze sobą mapę, by wiedzieć gdzie się jest i dokąd się zdąża. Ostatnia rzecz niezbędna na szlaku to ogromna porcja dobrego humoru - sporo przyniesiemy my sami, resztę zabiera każdy we własnym zakresie ;-)

Informacje organizacyjne - szczegóły odnośnie transportu, lista produktów żywnościowych do zakupu - zostaną wysłane wyłącznie zainteresowanym.

10400831 riaba skala 550

(Riaba Skała - źródło)

BRAK MIEJSC!

Pytania na adres:
Arek Smarż - arek[at]twojaprzygoda.com
Joanna Dobosz - doboszjoannamagdalena[at]gmail.com

Zapraszamy!
 * zapisując się na wyjazd akceptujesz regulamin wyjazdów SKPB