Znudziły nam się polskie Tatry. 4-dniowy wyjazd w Wielką Fatrę

Znudziły nam się polskie Tatry, jedziemy więc w słowackie Tatry Fatry Fatrę w Wielką Fatrę jedziemy.

Nadszedł ten przykry czas w polskim roku, że skończyło się Lato (4 miesiące) a rozpoczął Listopad (8 miesięcy). Nie ma lepszej odpowiedzi na ten zdradliwy gest kalendarza, niż pojechać w góry. Na złość bieżącej pogodzie i coraz bardziej zatrważającym i widocznym gołym okiem zmianom klimatycznym naładujmy baterie. Poza tym – może na Słowacji jest inaczej? Sprawdzić nie zaszkodzi.

W Wielkiej Fatrze jest na pewno: dosyć pusto (jak lubimy), w miarę wysoko (Ostredok, 1596 m n.p.m.), i z topowymi widokami (np. na Babią Górę!). Z kolei dobre (wegetariańskie) jedzenie i namioty zabierzemy ze sobą. Równą ekipę też planujemy zabrać - bądź jej częścią!
Widok na BorišovWielka Tatra w Wielkiej Fatrze

(po lewej: widok na Borišov, zdjęcie: Caroig, CC BY-SA 2.5; po prawej: Wielka Tatra w Wielkiej Fatrze, zmodyfikowano zdjęcie: Pudelek, CC BY-SA 4.0)

(Jadąc na wyjazd można wpisać się w naszą osobistą już chyba tradycję – Bartosz robi czwarty listopadowy wyjazd z rzędu, drugi z kolei współpracując właśnie z Maksem. Jak było? Spójrzmy na relację jednego z uczestników:

„Fajnie było!” – X., uczestnik, 18-32 lata.

No. To chyba mówi samo za siebie? Zapraszamy!)

Termin: wyjazd z Warszawy 28 października późnym wieczorem, powrót 1 listopada późnym wieczorem.
Charakter wyjazdu: pieszy, namiotowy
Dla kogo: dla osób, które chcą się jeszcze w tym sezonie trochę przejść, i które nie boją się wziąć na plecy namiotów oraz zapasów jedzenia. Także dla osób, które nie są dziś pewne swojej kondycji, ale chciałyby ją sprawdzić, i w końcu dla tych, które chcą dobrze zjeść i są otwarte na opcje bezmięsne (także w górach!).
Trasa: Warszawa – Żylina – Krpel'any – Kl’ak (1394) – Ostredok (1596) – Turčianske Teplice – Żylina – przejazd do Warszawy
Koszt: 600 zł (w tym zadatek 300 zł i późniejsza druga wpłata)*
(*W koszt wyjazdu jest wliczone ubezpieczenie NNW i kosztów akcji ratunkowych – w przypadku, gdy już takie posiadasz, koszt będzie o kilkadziesiąt złotych mniejszy.)

Zdjęcie gara na ognisku (Tadeusz Hucał)zdjęcie ze znakiem, Durna (Tadeusz Hucał)

(A tak było na poprzednich wyjazdach. Po lewej: gotowanie na ognisku, po prawej: żaden znak nie ucierpiał przy wykonywaniu zdjęcia. Zdjęcia: Tadeusz Hucał).

Sprzęt: przede wszystkim ciepły śpiwór, pozwalający na nocleg w temperaturze około 0℃. Typowy sprzęt turystyczny: górskie buty, plecak, kurtka przeciwdeszczowa, ciepłe ubrania. Własny namiot nas ucieszy, ale nie jest wymagany. Szczegółową listę będziemy wysyłać zgłoszonym uczestnikom_czkom.
WAŻNE: do udziału w wyjeździe niezbędne jest posiadanie ważnego dowodu osobistego lub paszportu.

Zgłoszenia: przez formularz. Potwierdzeniem zapisu na wyjazd jest wpłacenie zadatku w wysokości 300 zł (nr konta udostępnimy po otrzymaniu zgłoszenia).

Zgłoszenie się na wyjazd lub udział w wyjeździe jest jednoznaczne z oświadczeniem o zapoznaniu i akceptacji Regulaminu wyjazdów organizowanych przez SKPB Warszawa, dostępnego na stronie internetowej SKPB Warszawa.

Prowadzący: Bartosz Pergół (info), Maks Walewski
Kontakt: bpergol325[at]gmail.com, maks.walewski[at]gmail.com
[piszcie prosimy na oba maile równocześnie]

pergolmaks przy glazie narzutowym